ŠKODA Octavia RS

  
Nová generace modelu Octavia RS se pyšní titulem „nejrychlejší Octavia všech dob“ a představuje vrchol nejprodávanější modelové řady vozů ŠKODA.
ŠKODA Octavia RS dokonale spojuje sportovní charakter a praktické využití vozu. Třetí generace Octavie RS se vyznačuje dravými liniemi a ostrými hranami, které umocňují dynamický vzhled vozu. Při čelním pohledu na vůz zaujme nově tvarovaný nárazník s výrazným nasávacím otvorem a plaketa RS na masce chladiče. Zádi Octavie RS dominuje masivní černý difuzor s reflexním pruhem umístěným nad ním a atypicky tvarované nerezové koncovky výfuku. Samozřejmostí jsou LED svítilny ve tvaru písmene C a spoiler na hraně víka zavazadlového prostoru Octavie RS.

Precizně zpracovaný interiér vozu Octavia RS je vyveden v čistém designu a laděn do černé barvy. Díky celkovému prodloužení vozu o 88 mm se zvětšil také prostor před koleny, díky čemuž si komfort při jízdě užijí i cestující vzadu.

Pro zajištění bezpečnosti je Octavia RS vybavena řadou prvků aktivní i pasivní bezpečnosti. Za zmínku stojí odladěný podvozek s dlouhým rozvorem, multikolozní brzda s automatickým zásahem v případě nehody, Lane Assistant nebo Crew Protect Assistant, který posádku Octavie RS připraví na hrozící nehodu předepnutím bezpečnostních pásů a zavřením oken.

ŠKODA Octavia RS nabízí vyšší výkon při nižší spotřebě, která oproti předešlé generaci klesla až o 19 %. Novinkou v modelu Octavia RS jsou dva přeplňované čtyřválce s čtyřventilovou technikou a přímým vstřikováním. U obou motorů je na výběr dvouspojková DSG nebo ručně řazená převodovka, vždy se 6 stupni.
Motorizace u Octavie RS nabízí to nejlepší : Nejvýkonnější benzinový motor 2,0 TSI /162 kW se zrychlením z 0 na 100km/h za 6,8 s a maximální rychlostí 248km/h. Úsporný naftový motor 2,0 TDI s výkonem 132 kW a maximální rychlostí 232km/h.

Mám zájem o předváděcí jízdu