ŠKODA Octavia Combi RS

  
Nová ŠKODA Octavia Combi RS je silnější než kdykoli předtím a stanovuje měřítka mezi sportovními vozy ve své třídě.
Třetí generace modelu Octavia Combi RS prezentuje své sportovní geny jasně a zřetelně. Designérům se podařilo zachovat tradiční prvky modelu Octavia a přitom zdůraznit sportovní vlastnosti RS. Čelnímu pohledu na Octavii Combi RS dominují standardně dodávané bi-xenonové světlomety s integrovanými LED svítilnami a maska chladiče s plaketou RS. Na zádi vozu Octavia Combi RS najdete mohutný černý difuzor a nerezové koncovky výfuku, nechybí samozřejmě typické „C“ LED svítilny a zvětšený střešní spoiler.
Interiér vozu Octavia Combi RS je v černé barvě, a to včetně čalounění stropu a potahů nově navržených sportovních sedadel řidiče a spolujezdce. Přestože je Octavia Combi RS sportovní vůz, klade důraz také na praktické využití. Ve své třídě nabízí nejdelší interiér, velkorysý prostor pro nohy vzadu a největší zavazadlový prostor (610 l / 1 740 l), ve kterém lze po sklopení opěradla spolujezdce převézt předměty o délce až 2,92 metru.

Cestování v nové Octavii Combi RS zaručuje komfort a bezpečnost na nejvyšší úrovni. Mezi nové systémy aktivní bezpečnosti patří například Front Assistant s funkcí nouzové brzdy, Driver Activity Assistant pro rozpoznání únavy řidiče nebo multikolozní brzda, která v případě nehody sama zasáhne. V případě již nastalé nehody posádku ve voze Octavia Combi RS ochrání až 9 airbagů včetně kolenního a bočních airbagů vzadu.

Pod kapotou Octavie Combi RS najdete dva nově vyvinuté přeplňované motory s přímým vstřikováním paliva. Standardem je pro ně systém Start-Stop a rekuperace brzdné energie, u obou čtyřválců si lze k nové Octavii Combi RS vybrat ručně řazenou převodovku nebo dvouspojkovou DSG.

Nové motory u modelu Octavia Combi RS jsou oproti předešlým generacím úspornější. U benzinového motoru 2,0 TSI/162 kW klesla spotřeba o 17 %, u naftového motoru 2,0 TDI/135 kW, který je zároveň nejvýkonnějším sériově dodávaným agregátem, který kdy Škoda do svých vozů použila, je spotřeba v Octavii Combi RS o 19 % nižší.
 

Mám zájem o předváděcí jízdu