ŠKODA
AUTO JAROV

zpět

Nová ŠKODA Superb

Nová ŠKODA Superb představuje revoluci v designu značky ŠKODA. Novinka má nejprostornější interiér a také největší zavazadlový prostor ve své třídě.
 
Nové motory modelu Superb nabízí až o 30 procent nižší spotřebu a emise.Varianta GreenLine má spotřebu pouhých 3,7 l/100 km a emise 95 g CO2 /km. Vedle vyspělé inovativní konstrukce motorů přispěla ke snížení spotřeby i redukce hmotnosti vozu až o 75 kg a vylepšená 
aerodynamika. 
 
Na skvělé jízdní dynamice se významnou měrou podílí až o 20 % vyšší výkon motoru, karoserie se sníženým odporem vzduchu a nižší hmotnost vozu.
 
Nová ŠKODA Superb je vybavena moderními přeplňovanými motory na bázi konstrukce MQB. Zákazníci si mohou vybrat mezi pěti benzinovými motory TSI a třemi naftovými motorizacemi se vstřikováním common-rail. Všechny agregáty splňují emisní normu EU 6 a jsou sériově vybaveny systémem Start-Stop a rekuperací brzdné energie. Benzinové motory pokrývají výkonové spektrum od 92 kW (125 k) do 206 kW (280 k). Výkonové spektrum naftových agregátů sahá od 88 kW (120 k) do 140 kW (190 k). S výjimkou základní benzinové motorizace jsou pro všechny agregáty k  dispozici moderní dvouspojkové převodovky DSG. Čtveřice motorů 1,4 TSI/110 kW, 2,0 TSI/206 kW, 2,0 TDI/110 kW a 2,0 TDI/140 kW je v nabídce i s nejvyspělejší variantou pohonu všech kol na bázi spojky Haldex 5. generace. 
 
Nová ŠKODA Superb zaujme mimořádně vysokou úrovní bezpečnosti, která u vozů v tomto segmentu stále není samozřejmostí. Mladoboleslavská novinka je standardně vybavena systémem elektronické kontroly stability ESC včetně multikolizní brzdy, pro země Evropské unie pak také systémem Front Assist s funkcí nouzové brzdy City, elektronickou kontrolou tlaku vzduchu v pneumatikách, sedmi airbagy, pěti 
 tříbodovými bezpečnostními pásy se signalizací zapnutí a bezpečnostními hlavovými opěrkami. Na přání může být vůz vybaven také zadními bočními airbagy. Součástí standardní výbavy je dále XDS+, tj. rozšířená funkce elektronické uzávěrky diferenciálu, od výbavy Ambition navíc také Speedlimiter. 
 
Nový Superb je nyní k vidění v našem showroomu ŠKODA AUTO JAROV. Přijďte se seznámit s vlajkovou lodí značky ŠKODA.